Reklama
Reklama

Proel SPI4CH Passive Splitter – tani 4-kanałowy pasywny spliter mikrofonowy

Proel_SPI4CH_insert

No i mamy kolejny splitter w testach. Tym razem jest to pasywny splitter z 4 niezależnymi kanałami, separowanymi transformatorem o przekładni 1:1 o wysokiej impedancji wejściowej. O tyle jest to interesujące urządzenie, że kosztuje zaledwie około 700 zł!

Jacek Szulc

Proel SPI4CH Passive Splitter

Konstrukcja zawiera tylko najbardziej potrzebne i istotne elementy, żadnych zbędnych, które tylko wpływają na brzmienie. A spliter jest elementem w torze akustycznym, który nie może w żadem sposób ingerować w jakość sygnału jaki jest rozdzielany. Po prostu musi być przeźroczysty brzmieniowo :-). Dodatkowo przy wyjściach A/B są zamontowane przełączniki odcinające masę w celu eliminacji niepożądanych szumów i tętnień pochodzących z uziemienia. Rozłącza on pin 1 w złączu XLR.

Proel SPI4CH Passive Splitter

Najbardziej krytycznym elementem każdego solitera jest transformator, który musi być porządnie wykonany tzn. musi przenosić szerokie pasmo i poprawnie przetwarzać sygnał przy wysokim poziomie wejściowym – i to wszystko bez zniekształcenia sygnału. Dla sygnałów mikrofonowych sprawa jest jeszcze troszkę bardziej skomplikowana, gdyż sygnał jest o niskim poziomie, co czyni go podatnym na zakłócenia sygnałem zewnętrze np. 230V. Dlatego transformatory muszą być dodatkowo ekranowane. Transformatory w SPI4CH są zamknięte w aluminiowych kostkach, co zapewnia odporność na zakłócenia z zewnątrz.

Proel SPI4CH Passive Splitter

Jako sygnał testowy posłużył nam szum biały, który jest statystycznie równomierny w całym paśmie. A oto wyniki. Chyba nie trzeba niczego komentować 🙂 Wyniki są doskonałe. Na każdym wyjściu sygnał jest identyczny. Jedynie do czego można się doczepić to częstotliwości od 20 Hz do 40 Hz – tutaj charakterystyka jest lekko podbita o jakieś 2 dB co mieści się w błędzie pomiarowym.

Proel SPI4CH Passive Splitter

Dodatkowo w celu sprawdzenia poziomów postanowiłem zbadać jaka jest odpowiedź na pobudzenie sygnałem sinusoidalnym o częstotliwościach 100 Hz, 250 Hz 440 Hz, 1 kHz i 10 kHz. Jak można było się spodziewać, wszystko wyszło bardzo dobrze.

Image

Image

PROEL SPI4CH Pasive Splitter jest urządzeniem nie mającym konkurencji w tej półce cenowej. Za około 700 zł dostajemy cztery kanały mikrofonowe z możliwością rozszycia na 3 tory, a parametrami można je zakwalifikować do urządzeń klasy profesjonalnej.

Image

Dystrybutor: Soundtrade

Image

Dane techniczne PROEL SPI4CH Pasive Splitter:

  • ImageWaga: 1.59 kg
  • Rozmiar: 1U rack 19”
  • Wejścia: 4 x XLR f
  • Impedancja wejściowa: <600 Ω
  • Wyjścia: 8 x XLR m (A/B)
  • 4 x XLR f (LINK)
  • Impedancja wyjściowa: 330 Ω – 150 Ω
  • Pasmo: 20Hz – 20kHz (±1dB)
  • Uwagi: Przełącznik GND/LIFT
  • Impedancja Nominalna: 600 Ω

 

Image

Image

Image

Image

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Reklama
Reklama
               
Reklama
Reklama